Formalności

Wymagania: 
osoba przystępująca do kursu praktycznego, najpóźniej tuż przed pierwszym lotem samodzielnym, musi posiadać orzeczenie lotniczo-lekarskie do pilotażu samolotu ultralekkiego. Orzeczenie takie można uzyskać na komisji lotniczo-lekarskiej w Polsce lub u lekarza sportowego wyznaczonego przez LAA w Czechach.

Ubezpieczenia: 
wszystkie wymienione ubezpieczenia są zawarte w cenie szkolenia:

ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pilota – ucznia na kwotę 1.000.000 zł,
ubezpieczenie NNW, na kwotę 20.000 zł.

WAŻNE! Z UWAGI NA SPECYFIKĘ SZKOLENIA oraz okres ubezpieczenia szkolący się musi zamknąć proces szkolenia praktycznego w czasie 6 miesięcy od rozpoczęcia lotów!

Egzamin pilota samolotu ultralekkiego składa się z części teoretycznej i części praktycznej. Część teoretyczna: w formie testu.
Część praktyczna: kilkudziesięcio minutowy lot z egzaminatorem. Egzaminator podejmuje ostateczną decyzję o przebiegu egzaminu. Najczęściej sprawdza poprawność wykonania procedur: awaryjnego lądowania, zachowania w kryzysowej sytuacji, startu i lądowania.

Uprawnienia:
Po pomyślnym zdaniu egzaminu absolwent otrzymuje Świadectwo Kwalifikacji UACP/Pilotni Prukaz. Okres ważności licencji wynosi bezterminowo/2 lata. Przedłużenie okresu ważności polega tylko na przedstawieniu aktualnych badań lekarskich. Egzamin ważny jest dożywotnio i nie trzeba go powtarzać.
Po uzyskaniu ŚK/licencji pilot otrzymuje wpis do stosownej książki pilota, uprawniający do samodzielnego latania na typie samolotu, na jakim przebiegało szkolenie.
Przeszkolenie na inny typ samolotu trwa minimum 2 godz. 30 min (w tym 1 godz. 30 min z instruktorem i 1 godz. lotu solo).

Zabieranie pasażera możliwe jest:

ŚK - od razu po uzyskaniu uprawnień; Pilotni Prukaz dopiero po 50 godz. nalotu (wliczając godziny wylatane w trakcie szkolenia).

SZKOLENIE

organizacja szkoleń lotniczych do uzyskania licencji UACP lub ULLa Pilota Samolotu ultralekkiego

więcej

EVENTY

organizacja EVENTÓW (firmowych, okolicznościowych, innych)

więcej

PREZENT

wyjątkowy i niepowtarzalny prezent w postaci PAKIETU STARTOWEGO PILOTA

więcej

LOTY WIDOKOWE

Loty widokowe to wyjątkowa oferta dla wsystkich pragnących zobaczyć świat z tak niezwykłej perspektywy jaką daje lot samolotem.

więcej

SILESIANAIR
Szkoła Pilotów ULL-a na Śląsku

Lotnisko Rybnik-Gotartowice
ul. Żorska 332
44-200 Rybnik

GPS 50.072883,18.629599